Dikanda & Marko Kukobat - zapraszamy

 W czwartek, 18 lipca, w ramach Festiwalu Muzyczne Tarasy, wystąpi czołowa polska grupa folkowa , koncertująca na całym świecie od ponad 20 lat – Dikanda. Zespół zagra w Tarnowie wspólnie z serbskim akordeonistą Marko Kukobatem. Dla naszych czytelników mamy zaproszenie na koncert.

 

18 lipca o godzinie 20.00, w plenerze obok Centrum Sztuki Mościce wystąpi czołowa polska grupa folkowa koncertująca na świecie od ponad 20 lat. Podczas Muzycznych Tarasów Dikanda zagra wspólnie z serbskim akordeonistą Marko Kukobatem. Koncerty Dikandy to przede wszystkim bardzo widowiskowe show, głównie za sprawą umiejętnego żonglowania nastrojami. Energetyczne utwory mieszają się z nastrojowymi, a publiczność poddaje się tym nastrojom bezwolnie.

Dikanda to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku, muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 roku. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt i setki koncertów,  zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Marko Kukobat dorastał w Serbii, będącej pod wielkim wpływem zarówno Wschodu jak i Zachodu. Pierwszy akordeon dostał od swojego ojca w wieku pięciu lat, co obudziło w nim zamiłowanie również do innych instrumentów. Jego muzyka obracała się wokół wielu gatunków, m. in. jazzu, rapu, folku czy muzyki alternatywnej. Swoją muzykę określa jako „prawdziwą”, płynącą prosto z serca.

Bilety na koncert kosztują  40 złotych (normalny) i 35 zł (ulgowy) . Dla naszych czytelników mamy bezpłatne, dwuosobowe zaproszenie na koncert. Otrzyma je ta osoba, która jako pierwsza przyśle na adres redakcja@tarnowskieinfo.pl maila z nazwą grupy i numerem swojego telefonu kontaktowego. Życzymy powodzenia.

15.07.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |