Koncert organowy w Szynwałdzie

 21 lipca w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie, odbędzie koncert organowy paryskiej organistki Barbary Cornet. Artystka już po raz drugi wystąpi w szynwałdzkiej świątyni.

 

W najbliższą niedzielę 21 lipca o godzinie 17.00, w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie, odbędzie koncert organowy paryskiej organistki Barbary Cornet.
Barbara Cornet studentka i organistka, posiadająca polsko – francuskie obywatelstwo. Jest tytularną organistką w kościele Św. Remi w Maisons – Alfort w regionie Paryskim oraz od 2017 r. organizatorką comiesięcznych koncertów organowych w ramach Sezonu Muzycznego w tym samym kościele. Po uzyskaniu DEM (Dyplomu Muzycznego) w Konserwatorium w Besancon w wieku 16 lat , kontynuuje naukę gry na organach w Konserwatorium Regionalnym w Saint Maur-des-Fossés w regionie Paryskim, w klasie profesora Eric Lebrun. Jest laureatką nagrody Młody Muzyk przyznanej w 2018 roku przez Stowarzyszenie « Deutsch Franzosiche Gesellschaft » z Freibourg in Brisgau (Niemcy) oraz fiinalistką konkursu NIIOC w Irlandii. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez znanych i cenionych organistów miedzy innymi. Grała w ramach Festiwali « Orgue en Ville » w Besançon, « Festival Bach en Combrailles » w Pontaumur. Koncertowała miedzy innymi: w Besançon, Chartres, Fontainebleau, Paryżu, Arbois, Szynwałdzie, Arradon, Placher Bas i w wielu innych miejscowościach. W najbliższych tygodniach zaproszona jest do Niemiec, Rosji i Pałacu Królewskiego w Wersalu. Równolegle ze studiami muzycznymi, artystka łączy studia na Uniwersytecie Dauphine PSL w Paryżu, gdzie po uzyskaniu licencjatu została przyjęta na magisterium – kierunek zarządzanie.

 

19.07.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |