Millenium Studio zaprasza

 Millennium Studio to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie filmy o wysokich walorach artystycznych, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. Na kolejny film w ramach Millenium Studio zaprasza Centrum Sztuki Mościce 23 lipca.

 

Na kolejny film w ramach Millenium Studio zaprasza Centrum Sztuki Mościce  23 lipca o godzinie 20.30. Millennium Studio to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie filmy o wysokich walorach artystycznych, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych, te, które szokują i pobudzają do myślenia oraz te, które trudno znaleźć w repertuarze kina komercyjnego. „Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień.

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.

 

 

22.07.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |