Dorota Bałuszyńska-Srebro gościem MBP

 Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie zaprasza 24 lipca na spotkanie autorskie z Dorotą Bałuszyńską-Srebro, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Wieczór poświęcony będzie promocji książki „Po drugiej stronie księżyca”.

 

W środę, 24 lipca o godznie 17.00, w Czytelni Czasopism Bieżących Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J.Słowackiego w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 4 odbędzie się spotknie z Dorotą Bałuszyńską-Srebro, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie, które poprowadzi Paweł Czernek, poświęcone będzie promocji książki „Po drugiej stronie księżyca”. Baśń fantasy „Po drugiej stronie Księżyca” to niezwykła podróż do kraju przypominającego jedno ze znanych państw Dalekiego Wschodu i swobodna kontynuacja losów bohaterów książek Doroty Bałuszyńskiej-Srebro „Imir” i „Czarowne opowieści”. Wstęp na spotkanie wolny.

Dorota Bałuszyńska-Srebro – absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalność teatrologia) oraz Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Na początku swojej drogi zawodowej pracowała jako nauczyciel języka polskiego i reżyser teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Od kilku lat zajmuje się twórczością literacką. Laureatka nagród: Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu na Scenariusz Teatralny „Nie do szuflady” – Inowrocław 2008, wyróżnienie w Konkursie Literackim na bajkę dla dzieci zorganizowanym przez Wydawnictwo Polskie „Muzyka w duszy gra”, nominacja w konkursie „Książka Roku 2010” Polskiej Sekcji IBBY za powieść „Księga Julii”.  W roku 2016 dwie książki Doroty Bałuszyńskiej-Srebro: „Ostatni rycerz czyli opowieść o Mieście” oraz „Mikołaj i Droga św. Jakuba” zostały wyróżnione przez Bibliotekę Polską w Londynie i umieszczone na liście Eurotoolbox jako dwie spośród 11 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży roku 2016.

 

23.07.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |