USG na dobry początek

 Lepsza jakość obrazu w połączeniu z nowoczesną technologią objętościowego przetwarzania wiązki ultradźwiękowej - takimi cechami charakteryzuje się ultrasonograf dziesiątej generacji, który zakupiło Centrum Zdrowia Tuchów. Urządzenie będzie wykorzystywane między innymi do badań w ramach programu Dobry Początek.

 

Centrum Zdrowia Tuchów, stawiając na precyzję w diagnostyce, zakupiło właśnie ultrasonograf dziesiątej generacji, który wykorzystuje technologię 4D . Nie dość, że dokładniej odwzorowuje przestrzeń wewnętrznych organów, to rejestruje też zmiany położenia w czasie. Precyzyjniej można zaobserwować ruchy rączek czy nóżek dziecka, widoczna jest także mimika malucha.  -  Obraz otrzymywany przy pomocy tego aparatu charakteryzuje przede wszystkim doskonałą przejrzystością. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, w porównaniu do standardowych aparatów nowy ultrasonograf wyróżnia się też większą szybkością działania. To kolejna generacja sprzętu z absolutnej światowej czołówki. Dysponuje dziesięciokrotnie wyższym transferem danych, umożliwiającym lepsze odświeżanie i poprawę rozdzielczości. Pozwala to np. łatwiej diagnozować wady serca już w 14. tygodniu ciąży – podsumowuje dr nauk medycznych Artur Czekański – specjalista położnik, wykonujący badania na nowym sprzęcie. Urządzenie można wykorzystywać do przeprowadzania zróżnicowanych badań, nawet w trudnych i nietypowych sytuacjach. Dodatkowym udogodnieniem korzystania z nowego ultrasonografu jest monitor panoramiczny z możliwością pochylania, wygodny panel dotykowy oraz zintegrowane oprogramowanie.

Urządzenie będzie wykorzystywane między innymi do badań w ramach realizowanego przez CZT programu Dobry Początek. Program od marca gwarantuje możliwość bezpłatnych, nieinwazyjnych badań prenatalnych dla kobiet, które nie ukończyły 35. roku życia. Pewność w zakresie prawidłowego rozwoju ciąży mogą uzyskać  mieszkanki  powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, gorlickiego i Tarnowa. Ważne jest, aby wiek ciążowy nie przekraczał 14. tygodnia ciąży. Aby się zarejestrować na badania należy zatelefonować pod numer 533 304 842 lub przesłać zgłoszenie na adres dobrypoczatek@czt.com.pl.

 

 

23.07.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |