1 sierpnia – wspólne śpiewanie

 Na wspólne śpiewane popularnych piosenek z czasów II wojny światowej zapraszają tarnowian organizatorzy „Powstania Pokoleń”. Wielopokoleniowe śpiewanie odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

„Pałacyk Michla", „Warszawskie dzieci", „Sikiera, motyka" czy „Tera je wojna" - te i inne piosenki z czasów II wojny światowej zaśpiewają tarnowianie 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Pod Pałacykiem w Parku Strzeleckim odbędzie się tradycyjnie wielopokoleniowe śpiewanie pod nazwą „Powstanie Pokoleń". Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatne śpiewniki.
Na wspólne śpiewanie zapraszają jak co roku seniorzy z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, Tarnowska Rada Seniorów, Rada Osiedla Piaskówka, harcerze ZHP oraz BWA Tarnów.
Podczas spotkania członkowie Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty będą w umundurowaniu wzorowanym na strojach powstańców.
„Powstanie Pokoleń" rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia o 18.30 i potrwa około godzinę. Projekt współfinansowany jest z budżetu miasta Tarnowa.

29.07.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |