Dwóch tarnowian na podium

 W zawodach serii Rok Cup Poland, które odbyły się na torze w Bydgoszczy kolejne sukcesy odnieśli tarnowscy kierowcy. Maciej Gładysz zajął pierwsze miejsce, a Franciszek Liszka jest drugi w kategorii Mini Rok.

 

W dniach 26-27 lipca 2019 roku odbyła się V runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Bydgoszczy zobaczyliśmy czołówkę zawodników tej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2019.

W zawodach startowali również młodzi kierowcy kartingowi, członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Rafael Gwizdak i Błażej Rożkowicz.

Maciej Gładysz zwycięża, a Franciszek Liszka jest drugi w kategorii Mini Rok. Z kolei

Rafael Gwizdak zajmuje 16 pozycję.

W klasyfikacji generalnej całego sezonu Maciej Gładysz zajmuje pierwsze miejsce, Franciszek Liszka jest szósty, a Rafael Gwizdak zajmuje 17 pozycje. Natomiast w klasyfikacji drużynowej sezonu zajmują trzecie miejsce.

Natomiast najmłodszy zawodnik, debiutant Błażej Rożkowicz również dobrze zaprezentował się w kategorii Baby Rok. W finale przyjechał na 16 pozycji, a w klasyfikacji generalnej całych zawodów zajął 14 miejsce.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 31sierpnia na torze w Poznaniu.

Foto: Krzysztof Liszka

29.07.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |