Spacerkiem po Grabówce

 Rozszerzeniu ulega formuła Spacerków po Tarnowie. Teraz będzie można uczestniczyć w dodatkowych wycieczkach, obejmujących swoim zasięgiem obszar Grabówki.

 

Tradycyjne przewodniki po Tarnowie zwodzą, bo przecież miasto to nie tylko  renesansowa starówka,  ogrody w przemysłowych Mościcach, rekreacyjne tereny na Piaskówce, Lipie, urokliwe ruiny na „Marcince” czy falklandzkie blokowiska.

Jest też Grabówka, której nazwa  pochodzi od gęsto porastających ją grabów. W dokumentach widnieje od 1447 roku  i zawsze graniczyła z Przedmieściem Mniejszym. Była rolniczym, później robotniczym zapleczem Tarnowa, tutaj Niemcy stworzyli getto, a po wojnie zbudowano osiedla mieszkaniowe.

Grabówce poświęcone będą dodatkowe wycieczki po mieście, organizowane w ramach Spacerków po Tarnowie. W trzech przechadzkach po Grabówce uczestniczyć będzie można 4 sierpnia, 1 września i 6 października. O godzinie 17.00. Projekt realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego przez Radę Osiedla „Grabówka" w partnerstwie z Urzędem Miasta Tarnowa i Tarnowskim Centrum Informacji.

02.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |