Na zamku przy winie

 W niedzielę, 4 sierpnia, Muzeum Zamek w Dębnie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Kwartalnych Spotkań przy Napojach. Niedzielne Letnie Spotkanie przy Winie poświęcone będzie wyrobom ceramicznym i szklanym. „Ceramika i szkło” to także tytuł wystawy, która otwarta zostanie podczas wydarzenia.

 

Zbliża się kolejny odcinek cyklu „Kwartalnych Spotkań przy Napojach” w Muzeum Zamek w Dębnie. W niedzielę, 4 sierpnia Muzeum zaprasza na spotkanie z muzyką oraz dziełami z ceramiki i szkła. Początek Letniego Spotkania przy Winie o godzinie 17.00.

Spotkaniu towarzyszyć będzie trio smyczkowe Bohema Trio. Muzycy występują w składzie: Jagoda Prucnal (skrzypce), Anna Prucnal (skrzypce), Jacek Podgórski (wiolonczela). Drugim elementem spotkania będzie wernisaż wystawy „Ceramika i szkło”. Eksponaty, według projektów Nadziei Kowalow i Wiesława Sawczuka, wykonane zostały w Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego Kamionka w Łysej Górze. Ekspozycja będzie czynna do 29 września. Dębińskie spotkania przy napojach na stałe wpisały się w krajobraz kulturalny regionu brzeskiego. Podczas każdego spotkania odbywają się koncerty, wystawy, prezentacje innych dziedzin artystycznych. Każde zakończone jest degustacją przypisanych porą roku napojów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

03.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |