Nowa karetka tarnowskiego pogotowia

 Pogotowie ratunkowe w Tarnowie otrzyma dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy złotych na zakup nowego ambulansu. Nowa karetka trafi tam, gdzie dotychczasowy ambulans jest najbardziej wysłużony, czyli prawdopodobnie do Wojnicza.


6 sierpnia, podczas konferencji prasowej w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Wiceminister Józefa Szczurek - Żelazko poinformowała, iż tarnowskie pogotowie ratunkowe otrzyma dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia w wysokości 400 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup nowego ambulansu. - Średnio przeznaczamy na zakup nowych ambulansów właśnie kwotę 400 tysięcyotych. Część samorządów bądź dysponentów środków dokłada do tej puli własne środki, inwestując w zakup nowego wyposażenia - tłumaczy Józefa Szczurek-Żelazko.

Dyrektor PSPR w Tarnowie, Kazimiera Kunecka już teraz zapowiada, że nowa karetka, zakupiona z tych środków, trafi tam, gdzie obecnie ambulans jest najbardziej wysłużony. - Będzie to prawdopodobnie filia w Wojniczu - zapowiada Dyrektor PSPR. Tabor tarnowskiego pogotowia liczy obecnie 21 karetek, z których 14 jest już wysłużonych. - Nowa karetka dla tarnowskiego pogotowia zostanie oczywiście zakupiona w ramach procedury przetargowej - mówi starosta Roman Łucarz. Starosta podziękował również wiceminister zdrowia za życzliwość i wsparcie dla PSPR w Tarnowie.

07.08.2019
Komentarze:
999: 07.08.2019
Za jaką życzliwość ten Łucarz dziękuje? Dżozefin robi sobie kampanię wyborczą za nasze podatkowe pieniądze i to wszystko.
pacjent: 08.08.2019
Nie ten cwaniaczku tylko Starosta Tarnowski po pierwsze , a po drugie za przyznane środki które pozwolą zakupić nową karetka , dla większego bezpieczeństwa mieszkańców.
999: 08.08.2019
Ty jesteś pacjentem tego pawilonu przy parkingu nowego szpitala? Może jeszcze powinienem napisać jego ekscelencja ?
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |