Niecieczanie liderem

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła drużyna Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W meczu 3. kolejki Fortuny 1 Ligi pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec 2:0. Niecieczanie liderują w tabeli. Kolejny mecz rozegrają 16 sierpnia w Chojnicach.

W pierwszej połowie meczu pojedynek był wyrównany. W szeregach Zagłębia aktywny był były piłkarz gospodarzy, Szymon Pawłowski, ale pod żadną z bramek nie doszło do groźnych sytuacji.

Pierwsze poważne ostrzeżenie sosnowiczanie otrzymali dwie minuty po przerwie, gdy piłka po strzale Vladislavsa Gutkovskisa trafiła w spojenie. Chwilę później Zagłębie mogło objąć prowadzenie, ale błędu bramkarza niecieczan nie wykorzystał Stanisław Biłeńkyj.

Sytuacja szybko się zemściła – w 57 min. Martin Miković otrzymał piłkę w bocznym sektorze boiska. Zszedł do środka, przebiegł kilkanaście metrów i strzałem z 18 metrów umieścił piłkę w siatce.

W 65. minucie drugą żółtą kartką został ukarany Słomka. Bruk-Bet zdominował osłabionego rywala i wkrótce zdobył drugą bramkę. Polczak sfaulował w polu karnym Gutkovskisa, a z jedenastu metrów nie pomylił się strzelający Piotr Wlazło.

Po tym zwycięstwie Bruk-Bet została liderem Fortuny 1 Ligi. Kolejny mecz zawodnicy  rozegrają 16 sierpnia w Chojnicach z Chojniczanką.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)

Bramki: Miković (57 min), Wlazło (69 min.)

Żólte kartki: Gergel, JovanovićSłomka, Piasecki, Małecki, Kraczunow, czerwona kartka: Słomka (druga żółta)

Bruk-Bet Termalica: BudziłekGrzybek, Putiwcew, Amo Perez, Miković, Gergel, Kamiński (46 min. Jovanović), Wlazło, Bezpalec (73 min. Purece), Kalisz, Gutkovskis (78 min. Kiełb)

Sędziował: Z. Dobrynin (Łódż), widzów 2639