Milion dla SOSW

 Milion złotych dofinansowania na rozbudowę kompleksu, w którym mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach – Dwudniakach otrzymał Powiat Tarnowski z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Promesę przyznającą dofinansowanie, Roman Łucarz Starosta Powiatu Tarnowskiego odebrał z rąk Marty Malec-Lech, członka Zarządu Województwa Małopolskiego. 


Powiat Tarnowski otrzymał milion złotych dofinansowania z przeznaczeniem na dalszą rozbudowę kompleksu, w którym mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Środki finansowe pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z części pozostającej w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Powiatowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w nowej lokalizacji w Wierzchosławicach - Dwudniakach działa od roku szkolnego 2018/2019. Wcześniej mieścił się w Zbylitowskiej Górze. Kompleks, w którym ośrodek funkcjonuje obecnie, wciąż jest rozbudowywany. Powstaje, między innymi, nowoczesna hala do hipoterapii.

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech wręczyła w Starostwie Powiatowym w Tarnowie promesę przyznającą Powiatowi Tarnowskiemu kwotę miliona złotych z PFRON na zadania inwestycyjne, związane z rozbudową SOSW w Wierzchosławicach - Dwudniakach. - Działania na rzecz osób niepełnosprawnych są niezwykle istotne dla obecnego Zarządu Województwa Małopolskiego, stąd mam dużą satysfakcję przekazując tą promesę - mówiła Marta Malec-Lech. Dziękuję Pani Marszałek oraz Zarządowi Województwa Małopolskiego za to zaufanie. Środki, które otrzymujemy z PFRON, a będące w dyspozycji województwa, na pewno bardzo dobrze wykorzystamy, finalizując plany związane z rozbudową ośrodka w Wierzchosławicach - Dwudniakach - powiedział starosta Roman Łucarz. Przy przekazaniu promesy obecni byli również wicestarosta Jacek Hudyma oraz Wojciech Skruch, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

12.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |