Turniej Czterech Narodów w Tarnów Arenie

 Pod koniec roku, w tradycyjnym terminie między świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem, w Tarnowie rozegrany zostanie Turniej Czterech Narodów w piłce ręcznej mężczyzn. Będzie to pierwsza duża impreza sportowa odbywająca się w hali Tarnów Arena.

Oprócz reprezentacji Polski w tarnowskim turnieju wystąpią drużyny Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a stawkę najprawdopodobniej uzupełni „siódemka” Rumunii.

Decyzja o organizacji w Tarnów Arenie Turnieju Czterech Narodów zapadła podczas wczorajszej wizyty w Tarnowie przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce: pierwszego wiceprezesa zarządu ds. finansowych i organizacyjnych, Henryka Szczepańskiego oraz Damiana Drobika, Moniki Listkiewicz i Grzegorza Gutkowskiego.
Goście spotkali się z prezydentem Tarnowa Romanem Ciepielą, oprócz rozmów o turnieju rozmawiano o tarnowskiej piłce ręcznej, zwłaszcza w kontekście ostatnich sukcesów „siódemki” SPR PWSZ Tarnów. Tarnowianie w zakończonym niedawno sezonie wywalczyli awans do PGNiG Superligi.
- Chcemy pokazać, że jesteśmy zainteresowani, żeby wszyscy ci, którzy stawiają na naszą dyscyplinę sportu i przekazują środki na powstawanie hal, mieli kontakt z piłką ręczną w najlepszym wydaniu – mówił Henryk Szczepański.
Ze strony prezesa Szczepańskiego padła również propozycja, aby w przyszłym roku w Tarnowie zorganizowana została kursokonferencja sędziów i delegatów szczebla centralnego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Na tym jednak nie koniec, bowiem okazuje się, że na Kantorii mogą być rozgrywane zawody plażowej piłki ręcznej, która to dyscyplina ostatnio staje się coraz bardziej popularna w Polsce, a w najbliższym czasie stać się może dyscypliną olimpijską. Działacze ZPRP zadeklarowali, po obejrzeniu rekreacyjnego centrum, że pomogą w zorganizowaniu takiego turnieju.
W Tarnów Arenie umiejscowione będą pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Dodatkowo, na potrzeby treningów, halę o wymiarach 32.92 x 48.07 m podzielić będzie można kotarami grodzącymi na trzy odrębne boiska. Na zapleczu obiektu znajdować będzie się dziesięć szatni z sanitariatami, pomieszczenia dla sędziów, trenerów i delegata sportowego oraz pokój kontroli antydopingowej.

Odrębną częścią Tarnów Areny będzie centrum odnowy biologicznej, w skład którego wchodzić będą w pełni wyposażone: siłownia, pomieszczenie do rehabilitacji oraz zespół saun.

Hala dysponowała będzie także salą konferencyjną, zapleczem biurowym oraz pomieszczeniami przeznaczonymi na cele małej gastronomii.

Zasiąść będzie w niej mogło blisko 4300 widzów: 3576 miejsc na trybunach stałych oraz 720 na trybunach rozkładanych.

13.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |