Imprezowy weekend

 Najbliższy weekend, nieco wydłużony z okazji święta, obfitował będzie w regionie tarnowskim w liczne imprezy. Skorzystać można nie tylko z zaproszenia na tradycyjne dożynki. Zaprasza także Jamna na Święto Pojednania, Wola Rzędzińska na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej czy Borzęcin na Święto Grzyba.

 

Najbliższy, dłuższy nieco weekend, w regionie tarnowskim obfituje w imprezy. Już w środę, 14 sierpnia, w kościele sanktuaryjnym w Jamnej rozpoczną się modlitewne przygotowania do Święta Pojednania i Odpustu Jamneńskiego. Główne uroczystości na Jamnej odbędą się dzień później, 15 sierpnia. Rozpocznie je o godzinie 10.00 uroczystość przy pomniku poległych partyzantów AK, o godzinie 11.00 odbędzie się msza święta polowa, po niej odtańczony zostanie polonez koronacyjny na łące, a następnie wystąpi Halina Frąckowiak z zespołem. O godzinie 16.00 zaplanowano misterium „O zaśnięciu Najświętszej Maryi Panny”. Uroczystości zakończy o godzinie 19.30 akatyst ku czci najświętszej Maryi Panny.

Również 15 sierpnia, Wola Rzędzińska zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystości na stadionie LKS Wolania rozpoczną się o godzinie 16.00 defiladą grup rekonstrukcji historycznej. Potem zaplanowano piknik wojskowy, w ramach którego zaprezentowane będą pokazy umiejętności kawaleryjskich, pokazy strzelania z repliki armaty przeciwpancernej Bofors oraz przedwojennego czołgu typu TKS, prezentacje umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia, czy też pokazy z udziałem legendy polskiej kawalerii - husarii. Nie zabraknie poczęstunku tradycyjną, żołnierską grochówką. Imprezę zakończy koncert gwiazdy wieczoru – Sarsy, który zaplanowano na godzinę 20.00.

Przez trzy weekendowe dni – 16, 17 i 18 sierpnia trwać będzie finał Dni Borzęcina, w ramach którego odbędzie się III Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej oraz niezwykle popularne Borzęckie Święto Grzyba. Jak zawsze w Borzęcinie nie zabraknie muzyki dla każdego, grzybowych pyszności i pełnych grzybów koszy. Na scenie pojawią się m.in. Cisak Goldwave, Beteo, Gromee i Kaen, a hitem i zakończeniem imprezy będzie koncert Eney, zaplanowany na niedzielę na godzinę 20.30.

Sobota i niedziela, 17 i 18 sierpnia przebiegać będzie pod znakiem dożynek.  17 sierpnia Zakliczyn zaprasza do Gwoźdźca na dożynki gminne. Rozpocznie je msza święta o godzinie 14.00, po której korowód dożynkowy przemaszeruje do Domu Strażaka. Po uroczystościach dożynkowych odbędą się występy zespołów, z gwiazdą imprezy - zespołem Focus. Całość zakończy festyn ludowy.

17 sierpnia to także pierwszy dzień dożynek gminy Skrzyszów, które odbędą się w pobliskiej Łękawicy. Sobota upłynie pod znakiem sportu i zabaw dla dzieci. Właściwe uroczystości dożynkowe odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia. Rozpocznie je o godzinie 13.00 msza święta dożynkowa, po której odbędzie się powitanie gości i prezentacja wieńców dożynkowych. Nie zabraknie występów, koncertów i atrakcji dla najmłodszych. Imprezę zakończy zabawa taneczna.

14.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |