Rusza pielgrzymka

 W sobotę, 17 sierpnia, z Tarnowa wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Hasło tegorocznego wędrowania brzmi „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” i jest nawiązaniem do trwającego w diecezji tarnowskiej synodu.

 

W sobotę, 17 sierpnia, tysiące pielgrzymów z całej diecezji spotka się na placu przed  katedrą, by po mszy świętej, która odprawiona zostanie o godzinie 6:30, wyruszyć na Jasną Górę w ramach Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Jak podkreślają organizatorzy pielgrzymki, jest to czas modlitwy, refleksji, braterstwa, ale też nauka cierpliwości i wytrwałości, bo trasa z Tarnowa do Częstochowy liczy ponad 200 kilometrów. Piesza Pielgrzymka Tarnowska, podzielona na grupy, podążać będzie na Jasną Górę dwiema, różnymi trasami. Podczas dziewięciu dni marszu pątnicy będą musieli codziennie pokonać od 20 do nawet 38 kilometrów.

Co roku w pielgrzymce uczestniczy 7-8 tysięcy osób. Część z nich dołącza w ostatnich dniach wędrówki. O tym, ilu diecezjan zdecydowało się na udział w tegorocznej pielgrzymce, wiadomo będzie w dniu, gdy wyruszą na pielgrzymkowy szlak. Hasło tegorocznego wędrowania brzmi „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” i jest nawiązaniem do trwającego w diecezji tarnowskiej synodu.

 

16.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |