Gitarowe brzmienia w amfiteatrze

 22 sierpnia Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru na koncert gitarowy Piotra Krępecia. Na koncert złożą się zarówno utwory grane techniką fingerstyle, jak i kompozycje minimalistyczne i refleksyjne. Wstęp wolny.


22 sierpnia  o godzinie 19:00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do Amfiteatru Letniego na gitarowy koncert Piotra Krępecia, powszechnie zaliczanego do grona gitarzystów akustycznych fingerstyle.

Piotr Krępeć powszechnie zaliczany jest do grona gitarzystów fingerstyle. W tym nurcie nagrał swoją pierwszą płytę "In Substance". Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych, skłaniając się w stronę muzycznego minimalizmu. W roku 2018 nagrał płytę na akustycznej gitarze barytonowej, nastrojonej do 432 Hz. "Movement in Silence" i, jak podkreśla, to ukłon w stronę prostoty i mocno improwizowanego grania. Album składa się z 11 utworów tworzących jedną spójną kompozycję. Występował u boku takich gwiazd jak: Andy McKee, John Gomm, Calum Graham. Dwukrotnie koncertował w Chinach - w roku 2018 wystąpił jako gość specjalny na największym w Chinach festiwalu gitarowym Zhejiang Guitar Festiwal 2018, a w roku 2016 podczas Tournee w Chinach zagrał 8 koncertów. Jego gitarę można usłyszeć m.in. w serialu TVP "Leśniczówka" oraz piosence Edyty Górniak "Dom dobrych drzew".

Na koncert Piotra złożą się zarówno widowiskowe utwory z płyty "In Substance" grane techniką fingerstyle, jak i minimalistyczne, refleksyjne, pełne oddechu i przestrzeni kompozycje z "Movement in Silence". Wstęp wolny.

20.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |