Lewica prezentuje liderów

 22 sierpnia, podczas konferencji prasowej, Lewica przedstawiła liderów listy wyborczej w okręgu nr 15 obejmującym Tarnów i powiaty: tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, wielicki, proszowicki. Listę otwiera Jacek Jabłoński.

 

W tarnowskim Parku Strzeleckim na tle mauzoleum Józefa Bema odbyła się 22 sierpnia konferencja prasowa Lewicy. Podczas konferencji Lewica przedstawiła

swoich liderów w okręgu nr 15 obejmującym miasto Tarnów oraz powiaty: tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, wielicki, proszowicki. Listę otwiera Jacek Jabłoński, działacz społeczny i przedsiębiorca, lider Wiosny w tarnowskim okręgu. Kolejnym nazwiskiem na liście jest Jerzy Woźniak reprezentujący środowisko SLD, lekarz medycyny i animator życia społecznego w powiecie tarnowskim. Z miejsca nr 3 wystartuje Monika Wąż z partii Razem, działaczka społeczna i rolniczka z powiatu dąbrowskiego.

Głównymi tematami w wyborach parlamentarnych dla Lewicy będzie służba zdrowia, mieszkalnictwo, ochrona środowiska, a także oświata oraz świeckość państwa.

- Lewica jest w Polsce konieczna. Dziś w szranki wyborcze stają trzy partie, ale już zjednoczone,  bez szyldów partyjnych. Będziemy prezentowali program, który rozwiąże wiele problemów społecznych - mówił Jacek Jabłoński. Jerzy Woźniak przypomniał o sytuacji w polskiej służbie zdrowia i zbyt długim oczekiwaniu pacjentów w kolejkach. - Jako lekarz i organizator Zakładu Medycyny w Zakliczynie, widzę wiele rzeczy, z którymi muszą borykać się dziś zarówno pacjenci jak i lekarze. Czas na zmiany w tej kwestii i Lewica jest w stanie tych zmian dokonać. .

Wykluczenie ludzi młodych na terenach wiejskich, to zdaniem Moniki Wąż najważniejsza kwestia do rozwiązania w nadchodzącej nowej kadencji Sejmu. - Będę chciała zająć się tym tematem, aby młodzież wiejska miała lepsze perspektywy.

Na liście znajdą się również m.in. Przemysław Węgrzyn – reprezentujący środowiska osób niepełnosprawnych, dr Agnieszka Sienicka, nauczycielka z powiatu tarnowskiego oraz dr Renata Niziołek – wykładowca akademicki z Wieliczki.

22.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |