Unia Tarnów – Wolania Wola Rzędzińska

 Już dzisiaj  czekają nas kolejne emocje z udziałem piłkarzy Unii Tarnów. W ramach 5. kolejki wschodniej grupy małopolskiej IV ligi Jaskółki udadzą się do pobliskiej Woli Rzędzińskiej na pojedynek z miejscową Wolanią. Początek spotkania zaplanowano na 17.30.

 

Wolania Wola Rzędzińska, to podobnie jak Wierchy Rabka Zdrój beniaminek IV ligi małopolskiej.

W XXI wieku oba zespoły rywalizowały ze sobą w rozgrywkach ligowych dziesięciokrotnie. Bilans tych spotkań przemawia zdecydowanie na korzyść Jaskółek, które wygrały osiem z nich i tylko raz schodziły z murawy pokonane.

Początek sezonu w wykonaniu zarówno jednych jak i drugich układa się ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację tarnowianie wysoko wygrali w Drwini, później notując remis i porażkę w starciach z Popradem Muszyna i rezerwami Bruk-Betu Termaliki. Na zwycięskie tory powrócili w poprzedniej kolejce, pewnie pokonując beniaminka z Rabki 3:0.

Z kolei Wolania sezon rozpoczęła od remisu z BKS Bochnia, ulegając następnie rezerwom Sandecji i pokonując Orkan Szczyrzyc. W ubiegłą sobotę zielono-biało-czerwoni wrócili na tarczy z Limanowej, gdzie przegrali 2:3. To wszystko składa się na dorobek 4 punktów i 11 pozycję w czwartoligowej tabeli. Jaskółki na swoim koncie zgromadziły trzy oczka więcej, co pozwala im się plasować na szóstym miejscu.

Początek meczu zaplanowano na 17.30.

 

28.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |