Dożynki wojewódzkie w Zakliczynie z Golec uOrkiestra

 Koncert słynącego z wielu znanych przebojów zespołu Golec uOrkiestra to jedna z atrakcji dożynek województwa małopolskiego, które w najbliższą niedzielę (1 września) odbędą się w Zakliczynie. Swój udział potwierdziło 30 grup wieńcowych z Małopolski wschodniej.

 

W tym roku samorząd województwa małopolskiego postanowił, że dożynki wojewódzkie odbędą się w dwóch miejscach. Dla Małopolski zachodniej zorganizowane zostały 25 sierpnia w Ryczowie w gminie Spytkowice, a dla Małopolski wschodniej zaplanowane zostały1 września  na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Kamieniec” w Zakliczynie.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00 mszą świętą polową pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.

Następnie w obrzędzie dożynkowym weźmie udział 30 grup wieńcowych z powiatów tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, wielickiego, dąbrowskiego, gorlickiego, proszowickiego oraz krakowskiego.

Wieńce ocenione zostaną w dwóch kategoriach – tradycyjnego i nowoczesnego. Zwycięskie reprezentować będą Małopolskę na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Ogłoszone zostaną wyniki na najlepszego sołtysa Małopolski w 2019 roku. Będą występy zespołów artystycznych.

O godzinie 19.00 zaprezentuje się kabaret PAKA, a o 20.00 na scenie pojawi się zespół Golec uOrkiestra. Bracia Paweł i Łukasz Golcowie wykonają swoje największe przeboje takie jak „Ściernisco”, „Pędzą konie”, „Kto się ceni” czy „Słodycze”.

- Chcemy łączyć bogatą tradycję, piękne obrzędy ludowe i religijne z nowoczesnością i innowacyjnością. Dlatego dobrym miejscem na zorganizowanie takiego wydarzenia jest zakliczyńska gmina, gdzie jest ogromne przywiązanie do ważnych dla nas wszystkich wartości, do historii i patriotyzmu, a jednocześnie następuje dynamiczny rozwój w oparciu o nowoczesne rozwiązania i nowe technologie - mówi Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Organizatorzy przygotowali także szereg innych atrakcji. Będzie sporo stoisk regionalnych, a na zakliczyńskim Rynku obecny będzie Lunapark.

Imprezę poprowadzą w duecie Anna Pieczarka oraz Dawid Chrobak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

30.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |