„Maiden” w Millenium Studio

 Na kolejny seans z cyklu Millenium Studio zaprasza 2 września kino „Millenium” w Tarnowie. O godzinie 20.30 zaprezentowany zostanie brytyjski dokument „Maiden” w  reżyserii Alexa Holmesa. Bilety na projekcję kosztują 10 złotych.  

 

Ta historia sprawi, że nabierzecie wiatru w żagle. Dziewczyny z „Maiden" mają wyjątkowy dar

przekonywania, że w życiu da się pokonać wszelkie uprzedzenia i przesunąć każde granice. Trzymający w napięciu jak dreszczowiec, ten znakomity dokument jest opowieścią o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci.

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie „Maiden" Tracy Edwards, buntowniczka i uciekinierka z domu. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. - Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem - mówi po latach.

Na kolejny seans z cyklu Millenium Studio zaprasza 2 września kino „Millenium” w Tarnowie. O godzinie 20.30 zaprezentowany zostanie brytyjski dokument „Maiden”. Bilety kosztują 10  złotych.

 

Maiden

dokumentalny, Wielka Brytania, 2018

Reżyseria: Alex Holmes

Muzyka: Rob Manning, Samuel Sim

Zdjęcia: Chris Openshaw

Obsada: Tracy Edwards, Jeni Mundy, Mikaela Von Koskull

Czas trwania: 97 min

02.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |