Podium dla tarnowian

Na torze w Poznaniu rozegrana została kolejna runda serii Rok Cup Poland.

Tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi Maciej Gładysz i Franciszek Liszka ponownie uplasowali się na podium.

Na przełomie sierpnia i września odbyła się VI runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Poznaniu wystartowała czołówka zawodników tej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2019.

W zawodach startowali również tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi – członkowie klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Rafael Gwizdak i Błażej Rożkowicz.

Maciej Gładysz zajął pierwsze miejsce i przypieczętował mistrzostwo, a Franciszek Liszka jest drugi w kategorii Mini Rok. Rafael Gwidak uplasował się natomiast na 18 miejscu. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy zajmują pierwsze miejsce.

W klasyfikacji generalnej całego sezonu Maciej Gładysz zajął pierwsze miejsce i zdobył mistrzostwo w kategorii Mini Rok, Franciszek Liszka uplasował się na szóstym miejscu, a Rafael Gwizdak zajmuje 16. pozycje. Z kolei w klasyfikacji drużynowej sezonu tarnowianie zajmują trzecie miejsce.

Najmłodszy tarnowianin, debiutant Błażej Rożkowicz dobrze zaprezentował się w kategorii Baby Rok. W finale przyjechał na szóstej pozycji, a w klasyfikacji generalnej całych zawodów zajął siódme miejsce.