O smogu w rytm muzyki

 7 września Tarnowscy Pogromcy SMOgA - grupa MONK i orkiestra Big Contest Band zapraszają na koncert do tarnowskiego amfiteatru. Koncert dedykowany jest mieszkańcom Tarnowa, którzy podejmują działania na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz tym, którzy takie działania chcą podjąć.

 

Dlaczego niska emisja jest szkodliwa? Co zrobić, by poprawić jakość powietrza w Tarnowie? Kto może zostać pogromcą Czarnego SMOgA? Tego m.in. będzie się można dowiedzieć podczas koncertu Tarnowskich Pogromców SMOgA - grupy MONK i orkiestry Big Contest Band, który  rozpocznie się w sobotę, 7 września, w Amfiteatrze Letnim  w Tarnowie o godzinie 18.00.

W trakcie koncertu podsumowane zostaną działania prowadzone przez MPEC Tarnów w trosce o dobrą jakość powietrza oraz projekt „Lekcje ciepła”, który w roku szkolnym 2018/2019 był realizowany w 17 szkołach podstawowych w Tarnowie.  Celem projektu „Lekcje ciepła”, zainicjowanego przez MPEC Tarnów i Urząd Miasta Tarnowa w ramach współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, jest rozwój świadomości ekologicznej poprzez edukację w obszarze efektywnego gospodarowania ciepłem i poszanowania środowiska.

Dzieci uczestniczące w „Lekcjach ciepła” podczas interaktywnych eksperymentów
i doświadczeń zdobywają wiedzę o tym, w jaki sposób efektywnie korzystać z ciepła systemowego, skąd się bierze smog, jak powstaje ciepło oraz w jaki sposób trafia ono do domów. „Lekcje ciepła” to innowacyjny program edukacyjny, który znalazł się wśród 12 najlepszych europejskich projektów na rzecz rozwoju zrównoważonej energii w organizowanym przez Unię Europejską prestiżowym konkursie The EU Sustainable Energy Awards. 7 września na scenie amfiteatru w Tarnowie królować będzie jednak przede wszystkim muzyka w wykonaniu znakomitych tarnowskich formacji: MONK i Big Contest Band. Organizatorzy koncertu to Tarnowskie Centrum Kultury, Urząd Miasta Tarnowa oraz MPEC Tarnów.

 

 

03.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |