Koncert Waldemar Rychły i Przyjaciele

 6 września o 19.00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do Amfiteatru Letniego na koncert założyciela Kwartetu Jorgi - Waldemara Rychłego z Przyjaciółmi. Wstęp wolny.

 

Waldemar Rychły – muzyk, kompozytor i aranżer, z wykształcenia architekt. Razem                        z bratem Maciejem stworzył legendarny Kwartet Jorgi, zespół istniejący nieprzerwanie od połowy lat 80. Ma na koncie kilkanaście płyt, obecnie pracuje nad kolejnym wydawnictwem.

W składzie Waldemar Rychły i Przyjaciele prezentują na żywo nowe, rozbudowane, aranżacje motywów obecnych w jego muzyce filmowej czy teatralnej bez wcześniejszego – wydawałoby się podstawowego – kontekstu, przez co całość nabiera nowego znaczenia.

Waldemar Rychły i Przyjaciele, to Sandra Haniszewska-Kubasik (skrzypce), Krzysztof Kubasik (wiolonczela), Waldemar Rychły (gitara).

Kompozycje tria bazują na bogatej tradycji wielkopolskiej oraz kresowej – od Huculszczyzny po Litwę. Ludowe motywy zaczerpnięte ze zbiorów Oskara Kolbera Waldemar Rychły łączy z muzyką klasyczną, rockową ekspresją i jazzową improwizacją.

Koncert w Amfiteatrze Letnim rozpocznie się 6 września o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny.

04.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |