Narodowe Czytanie

 7 września po raz ósmy odbędzie się, zapoczątkowana w 2012 roku, ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na zielony dach teatru, gdzie odbędzie się czytanie fragmentów „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza.

 

7 września już po raz ósmy odbędzie się, zapoczątkowana w 2012 roku, ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”. Na tegoroczną edycję wybrano 8 wybitnych nowel należących do kanonu polskiej literatury, w tym utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Henryka Rzewuskiego, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego i Brunona Schulza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie od początku uczestniczy w akcji będącej okazją do przypomnienia klasycznych dzieł literatury.polskiej. W sobotę, 7 września,  o godzinie 14.00 biblioteka zaprasza na zielony dach tarnowskiego teatru, gdzie fragmenty „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza przedstawią aktorzy: Monika Wenta i Tomasz Wiśniewski, a także uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz zaproszeni goście. Oniryczną i pełną subtelnej poetyki prozę Mistrza z Drohobycza uzupełni i wzbogaci muzyka w wykonaniu duetu akordeonistów: Wiesława Ochwata i Macieja Zimki. Wstęp wolny.

Dzień wcześniej, 6 września. odbędzie się Narodowe Czytanie dla Szkół – impreza towarzysząca, skierowana do młodzieży ze starszych klas szkół podstawowych. Dzień poświęcony będzie klasycznym lekturom szkolnym: „Katarynce” Bolesława Prusa i „Sachem” Henryka Sienkiewicza, które czytać będą aktorzy „Solskiego”: Piotr Hudziak i Mariusz Szaforz.

 

05.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |