Kameralne Spotkania Muzealne

 W pierwszy wrześniowy weekend Muzeum Okręgowe zaprasza do Zamku w Dębnie. Tam w niedzielę, 8 wrześnie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kameralne Spotkania Muzealne”. Początek wydarzenia o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

 

Tegoroczne „Spotkania” będą składać się z dwóch części. Pierwsza z nich to otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Gałka „Mamidła”.

W swojej wieloletniej przygodzie z fotografią, artysta sięga po różne strategie uwieczniania obrazu. Tworzy fotografie studyjne, podróżnicze, portretowe oraz industrialne. Dominującym tematem jego twórczości jest jednak fotografia kreacyjna. Jego prace, dzięki swej osobliwej aurze i magicznemu oświetleniu, skłaniają do chwili zadumy, ale ich odczytanie autor pozostawia widzowi. Krzysztof Gałek fotografią zajmuje się od 12 lat. Jest laureatem i zdobywcą wyróżnień w wielu znaczących konkursach fotograficznych w Polsce i zagranicą.

Druga część wydarzenia, to koncert pt. „Moniuszko i inni nasi”. Pod opieką artystyczną Eweliny Stępień swoje umiejętności zaprezentują młodzi muzycy z regionu: Aleksandra Kaim, Katarzyna Szlachta, Aleksandra Kupiec, Małgorzata Nawrot, Jakub Kurowski, Krzysztof Musiał.

Organizatorami są: Muzeum Zamek w Dębnie, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Dębińskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

06.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |