Matura z chemii prostsza

 Zakład Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprasza do współpracy uczniów, planujących zdawanie matury z chemii. Najciekawsze doświadczenia laboratoryjne oraz zadania wraz z rozwiązaniami będą publikowane na stronie internetowej zakładu już niebawem. Ruszyły też zapisy klas chcących uczestniczyć w Tarnowskich Piątkach Naukowych.

 

Możliwość wspólnej, systematycznej pracy i rozwiązywania zadań chemicznych dla osób planujących zdawanie matury z chemii proponuje Zakład Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Problemowe zadania wraz z rozwiązaniami będą publikowane na stronie internetowej zakładu już niebawem. W sieci pojawią się też filmy prezentujące najciekawsze doświadczenia laboratoryjne.  - To kolejne wsparcie dla uczniów i nauczycieli wzmacniające naszą współpracę. Znane i cenione Tarnowskie Piątki Naukowe cieszą się dużą popularnością i świetną opinią, ale pomyśleliśmy w Instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, że warto zrobić coś więcej dla młodych ludzi, którzy już niebawem mogą zostać naszymi studentami – wyjaśnia dr Krzysztof Kleszcz, kierownik Zakładu Chemii PWSZ. - Zadania będą pojawiać się na stronie Zakładu Chemii PWSZ dwa razy w miesiącu przez niemal cały rok szkolny. Mam nadzieję, że to pomoże uczniom w systematycznej pracy. Zachęcam już teraz do rozpoczęcia chemicznej przygody i korzystania z naszych zasobów.

Aby zdobywanie wiedzy uczynić atrakcyjniejszym, chemicy z PWSZ kręcą już popularnonaukowe filmy, które również będzie można obejrzeć na ich stronie. - Część zadań maturalnych wprost odnosi się do doświadczeń. Nasze laboratorium jest doskonale wyposażone, dysponujemy szeroką kadrą specjalistów, pomyśleliśmy więc, że dobrym pomysłem będzie pokazanie tego, jak opisywane w podręcznikach doświadczenia wyglądają w rzeczywistości. To również pomoże w przyswojeniu wiedzy – przekonuje kierownik Zakładu Chemii PWSZ.

Pierwsze zadania z chemii oraz popularnonaukowe filmy pojawią się na stronie Zakładu Chemii już niebawem, wejście poprzez stronę pwsztar.edu.pl.

Także zapisy klas chcących uczestniczyć w Tarnowskich Piątkach Naukowych już ruszyły. Zainteresowani powinni kontaktować się z Działem Kształcenia Ustawicznego PWSZ – 14 6 316 568.

 

 

 

07.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |