W świecie barw. Malarstwo Tetsuro Kimury

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na otwarcie nowego sezonu artystycznego. 9 września o godzinie 18.00 otwarta zostanie wystawa „W świecie barw. Malarstwo Tetsuro Kimury”. Wstęp wolny.

 

W poniedziałek, 9 września Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na otwarcie nowego sezonu artystycznego. Swoje prace zaprezentuje japoński malarz Tetsuro Kimura. Rozpoczęcie o godzinie 18:00 w Rynku 3, wstęp wolny.

Tetsuro Kimura urodził się w 1955 roku w miejscowości Sagara. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w wieku 17 lat. Po raz pierwszy przyjechał do Europy, w latach 1978-1979. Uczył się wówczas pod kierunkiem współzałożyciela Wiedeńskiej Szkoły Realizmu Fantastycznego i niezwykle wszechstronnego artysty Erika Brauera (ur. 1929). W trakcie kolejnego pobytu w stolicy Austrii uczęszczał na roczne prywatne studiaw Uniwersytecie Sztuki Użytkowej i kształcił się pod kierunkiem profesora Wolfganga Huttera (1928-2014).W 1991 roku Tetsuro Kimura został pierwszym stypendystą Kumamoto City Century Fund for Human Development.

Na wystawę „W świecie barw. Malarstwo Tetsuro Kimury”, prezentowaną w siedzibie Muzeum  w Rynku 3, złoży się 38 prac wykonanych na papierze w technice olejnej lub mieszanej. Najstarsze prezentowane na wystawie prace pochodzą z 1992 roku, najnowsze (15 sztuk) z 2017 roku. Zastosowana żywa paleta barwna, przy równoczesnej precyzji rysunku sprawia, że te stosunkowo niewielkie prace są same w sobie zamkniętymi, zwartymi formami malarskimi przenoszącymi widza w kolorowy, fantastyczny świat marzeń i wyobraźni.

Miękkie formy, tęczowe kolory opalizują, świecą i mienią się na swojej powierzchni. Sprawiają wrażenie świata bez granic, podglądanego przez mały otwór w kalejdoskopie.  - To wydarzenie, które idealnie wpisze się w setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią – mówi dyrektor Muzeum Andrzej Szpunar. Wystawa czynna będzie w tarnowskim Muzeum do 29 września.

Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.

08.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |