Historyczne mistrzostwa w Tarnowie

 W Tarnowie odbędą się w dniach 21 i 22 września Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, czyli Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Miejscem zawodów będzie Stadion TOSiR im. Emila Wzorka przy ulicy Piłsudskiego. Wstęp dla kibiców jest wolny.

 

Ponad ośmiuset najlepszych w kraju zawodników, trenerów i działaczy pojawi się w Tarnowie w dniach 21-22 września. Wtedy to, na Stadionie TOSiR im. Emila Wzorka przy ulicy Piłsudskiego rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, czyli Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Obecność w Tarnowie potwierdzili nie tylko młodzi zawodnicy i sztaby szkoleniowe, ale też wielkie gwiazdy królowej sportu z wiceprezesami PZLA na czele dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim w pchnięciu kulą, Tomaszem Majewskim i Sebastianem Chmarą – halowym mistrzem Świata i Europy w siedmioboju.

O randze imprezy stanowią jednak nie tylko goście, ale przede wszystkim liczba zawodników i konkurencji w których będą rywalizować. - Spodziewamy się udziału ponad sześciuset młodych sportowców, którzy o medale powalczą w aż 34 konkurencjach – wylicza Jarosław Wałaszek, koordynator mistrzostw oraz trener lekkiej atletyki.

W Mistrzostwach Polski Młodzików startują zawodnicy „under-16”, czyli poniżej 16. roku życia. - Wiek lekkoatletów determinuje dystanse, na których będą rywalizować. Jeśli chodzi o biegi to młodzicy walczą na: 100 metrów, 300 metrów, 600 metrów, 1000 metrów oraz 2000 metrów. Dodatkowo dziewczęta biegną na 80 metrów przez płotki, chłopcy na 110 metrów przez płotki, a obie grupy na 200 metrów przez płotki – wyjaśnia Jarosław Wałaszek.

Podczas zawodów nie zabraknie także konkurencji rzutowych (dysk, oszczep, kula, młot) oraz skoków w dal, o tyczce, wzwyż. - Zapraszam wszystkich miłośników lekkiej atletyki, bo zawodów tej kategorii w Tarnowie jeszcze nie było. Zapewniam, że emocji nie zabraknie, a wstęp dla kibiców jest wolny – dodaje Jarosław Wałaszek.

09.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |