Drogowy boom w Lisiej Górze

 Na terenie gminy Lisia Góra na drogach widać spory ruch.  Tym razem jednak mowa nie o samochodach, a o inwestycjach, które dobiegają końca.

 

Dużo inwestycji toczy się na drogach gminy Lisia Góra. W Nowych Żukowicach w przysiółku Marek kompleksowo remontowana jest droga gminna. - Ten odcinek drogi był już w opłakanym stanie technicznym, stąd decyzja o remoncie – mówi Arkadiusz Mikuła, Wójt Gminy Lisia Góra. Powstają tu nowa, asfaltowa nawierzchnia i utwardzone pobocze, a za kilkanaście dni wzdłuż drogi wykonane zostanie oświetlenie uliczne. Wszystkie te działania z jednej strony znacząco poprawią  bezpieczeństwo użytkowników zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych, z drugiej strony wpłyną na komfort mieszkańców tej części Nowych Żukowic.

Inwestycja o całkowitej wartości 330 tys. zł. realizowana jest w ramach dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowane pokrywa połowę wartości, drugie pół pochodzi z budżetu gminy. Zakończenie planowane jest na połowę września.

Mieszkańcy ulicy Kościuszki w Lisiej Górze od dłuższego czasu apelowali o budowę drogi, co wpłynęło na decyzję gminy o rozpoczęciu realizacji. Zadanie rozpoczęto w ubiegłym roku, wtedy powstała kanalizacja deszczowa oraz konstrukcja drogi. Obecnie droga jest kończona, kładziona jest nawierzchni asfaltowa. Wartość inwestycji to pół miliona złotych, środki w całości pochodzą z gminnego budżetu.

W bieżącym roku na tym samym osiedlu wymienione zostało oświetlenie na lampy ledowe, co, podobnie jak w przypadku inwestycji w Nowych Żukowicach, podniosło komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

- Ulica Leśna to północny region Lisiej Góry, gdzie od lat widzimy wzmożone zainteresowanie działkami budowlanymi i wzrost zabudowy mieszkaniowej – mówi Arkadiusz Mikuła. W związku z  tym, już kilka lat temu powstała tu i doprowadzona została do budynków pełna infrastruktura techniczna. Teraz przyszedł czas na wykonanie nowej, asfaltowej drogi. Gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w  wysokości polowy  kosztów inwestycji, która w całości wynosi 230 tys. zł.

12.09.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |