Kolejna porażka szczypiornistów

Grupa Azoty Tarnów jeszcze poczeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Beniaminek Superligi postawił twarde warunki, jednak w ostatnim kwadransie zawodów to Gwardia zdołała u siebie odskoczyć i utrzymać korzystny dla niej wynik. Spotkanie zakończyło się rezultatem 29:22 dla gospodarzy. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają 21 września u siebie z SPR Chrobry Głogów.

Grupa Azoty Tarnów przegrała na wyjeździe z Gwardią Opole 22:29. Udany powrót do Stegu Areny zaliczył Mindaugas Tarcijonas. Litwin, do niedawna reprezentujący barwy Gwardii, zdobył pierwszą bramkę w meczu, a po chwili dołożył drugie trafienie dla Grupy Azoty.Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Wynik ciągle oscylował wokół remisu, po upływie 30 minut oba zespoły miały na koncie po trzynaście trafień.

Początek drugiej połowy miał podobny przebieg jak wcześniejsza faza spotkania. Częściej na prowadzeniu byli zawodnicy Marcina Markuszewskiego, choć miejscowi nie pozwolili beniaminkowi osiągnąć dystansu dającego choćby chwilowy spokój. Dla Grupy Azoty Tarnów mecz układał się dobrze do 40 minuty. Wówczas Dadej pokonał bramkarza Gwardii, dając zespołowi dwubramkową przewagę 18:16. Przez kolejne 20 minut tarnowianie tylko cztery razy potrafili umieścić piłkę w siatce przeciwników. Na kwadrans przed zakończeniem meczu Patryk Mauer trafieniem ze skrzydła wyprowadził Gwardzistów na prowadzenie 20:19. Szczypiorniści z Małopolski zacięli się w ataku. Od stanu 22:21 dla opolan, tarnowianie zdobyli tylko jedną bramkę, której autorem był Łukasz Kużdeba. Ze skutecznością nie miała problemów za to Gwardia. Gospodarze zaliczyli serię sześciu trafień z rzędu i ostatecznie to oni dopisali do swojego konta trzy punkty.

- Stracić pięć bramek w przewadze to jest tragedia. Tak grać nie wolno i o to mam do chłopaków bardzo duże pretensje.  Do naszej porażki przyczynili się również sędziowie, którzy gwizdali bardzo po gospodarsku – powiedział Marcin Markuszewski, trener Grupy Azoty Tarnów.

Kolejny mecz tarnowianie rozegrają 21 września u siebie z SPR Chrobry Głogów.

Gwardia Opole – Grupa Azoty Tarnów 29-22 (13-13)

Grupa Azoty Tarnów: Lazarowicz, Małecki, Kużdeba 5, Wojdan 3, Nowak 3, Kowalik 3, Dadej 2, Tarcijonas 2, Grabowski 1, Sanek 1, Niemiec 1, Grozdek 1 Pedryc