Efektowne zwycięstwo Unii

Po tygodniu przerwy, Unia Tarnów powróciła na fotel lidera tabeli grupy wschodniej IV ligi małopolskiej. Wszystko za sprawą efektownego zwycięstwa w Gorlicach, gdzie Jaskółki pokonały Glinik 4:1.

Unia Tarnów odniosła efektowne zwycięstwo w Gorlicach i po tygodniu przerwy powróciła na fotel lidera tabeli grupy wschodniej IV ligi małopolskiej.

Przewaga Jaskółek widoczna była od pierwszych minut spotkania. Przełożyło się to na strzeloną już w 11 minucie bramkę, gdy Łukasz Popiela wykorzystał błąd Mariusza Różalskiego. Kwadrans później, po dograniu z prawej strony, Dominik Wardzała podwyższył na 2:0.

Piłkarze Glinika swoich szans szukali w kontratakach i po jednym z nich byli blisko zdobycia bramki kontaktowej, jednak na posterunku był Łukasz Lisak.

Po zmianie stron Unia nadal nacierała na bramkę miejscowych, co przyniosło efekt w postaci szybko zdobytego gola numer trzy, autorstwa Mateusza Nowaka. Chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Orlik, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 79 minucie akcję Białego lewą stroną boiska wykończył Popiela i po raz drugi tego dnia pokonał golkipera gospodarzy, tym samym zamykając spotkanie. W 83 minucie honorową bramkę dla Glinika zdobył z rzutu karnego Daniel Kmak.

Dzięki zwycięstwu Jaskółki odbiły fotel lidera. Za tydzień w na stadionie Unii dojdzie do meczu na szczycie, do Tarnowa przyjedzie bowiem wicelider z Bochni. W sobotę BKS stracił punkty na własnym stadionie z Limanovią i po 11. rozegranych kolejkach biało-niebiescy i ekipa z Bochni  mają na swoim koncie po 22 oczka. Tuż za ich plecami znajduje się drużyna z Limanowej.

Wcześniej jednak kibiców czekają emocje związane z półfinałem Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów. W najbliższą środę Unia uda się na wyjazd do pobliskiej Woli Rzędzińskiej, by walczyć o awans do finału tych rozgrywek.

Glinik Gorlice – Unia Tarnów 1:4 (0:2)

Bramki: Kmak (83 min. (K.) – Popiela 2 (11min., 79 min), Wardzała (26 min.), Nowak (51 min.)

Żółte kartki: Hernani, Susz, GomulakNowak, Adamski

Unia: LisakAbovyan, Malisz, Węgrzyn, Adamski (77 min. Kasprzykowski), Orlik, Nowak (60 min. Ostrowski), Nytko, Biały, Popiela (86 min. Starzyk), Wardzała (65 min. Leżoń)