Przed Grupą Azoty Tarnów starcie z najlepszą polską drużyną

 W zaległym meczu piątej kolejki PGNiG Superligi, tarnowscy piłkarze ręczni zmierzą się PGE VIVE Kielce. Rywale to absolutny dominator krajowego podwórka na przestrzeni kilku ostatnich lat. Od sezonu 2011/12 nikt nie był w stanie odebrać im tytułu Mistrza Polski. Pasmo tryumfów w Pucharze Polski jest jeszcze dłuższe, ponieważ sięga roku 2009. Mecz odbędzie się w środę 2 października o godz. 18.30 w kieleckiej Hali Legionów.

 

Konfrontacja została zaplanowana na środek tygodnia ze względu na europejskie obowiązki kieleckiej drużyny. Tarnowianie mieli, więc pełny tydzień by przygotować się do hitowego starcia, ponieważ swój ostatni ligowy mecz grali w poprzednią środę w Puławach.

- Myślę, że mecz z VIVE wcale nie jest dla nas najtrudniejszym jak do tej pory zadaniem, ponieważ waga tego meczu jest zupełnie inna. Obecnie żadna drużyna w Polsce nie jest w stanie im dorównać. Płock próbuje, jednak chyba na razie nawet dla nich Kielce są zbyt silne. Oczywiście jedziemy tam powalczyć, ale również przygotować się do kolejnych spotkań, które dla nas będą zdecydowanie ważniejsze. Znamy siłę ofensywną Mistrza Polski. Przed naszą obroną potężne wyzwanie. Będziemy musieli coś pokombinować, bo potrzebujemy również innych wariantów niż tylko 6-0 na wszystkich przeciwników. Liga jest długa, dlatego to także będzie okazja do sprawdzenia innych możliwości. Ze środowej rywalizacji, ze względu na uraz wyłączony będzie Paulo Grozdek, natomiast jest już z nami nowy zawodnik Rene Tokuda - powiedział Marcin Markuszewski, trener Grupy Azoty Tarnów.

Do środowej rywalizacji zespół PGE VIVE Kielce przystąpi po weekendowym meczu w Lidze Mistrzów. Wyjazdowa potyczka podopiecznych Tałanta Dujszebajewa z FC Porto zakończyła się porażką kielczan 30-33. Jest to pierwsza przegrana Mistrza Polski podczas trwającego sezonu. W rozgrywkach krajowych zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego, może jednak szczycić się mianem niepokonanego. W dotychczasowych czterech grach zanotował on komplet zwycięstw.

Od początku bieżących zmagań w PGNiG Superlidze, PGE VIVE Kielce pokonywało kolejno: Stal Mielec, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze i Gwardię Opole.

Mecz z Grupą Azoty Tarnów odbędzie się w środę 2 października o godzinie 18.30 w kieleckiej Hali Legionów.

01.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |