Goście Łukasza Maciejewskiego – Łukasz Simlat

 „(Nie)znajomi" to wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany włoskim hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. 10 października o godzinie 18.00 gościem Łukasza Maciejewskiego będzie jedna z gwiazd tego filmu - Łukasz Simlat.

 

Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.

W filmie „(Nie)znajomi” występują: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat oraz Wojtek Żołądkowicz. Film wyreżyserował Tadeusz Śliwa. Autorami adaptacji scenariusza są Katarzyna Sarnowska oraz Tadeusz Śliwa.

10 października gościem Łukasza Maciejewskiego będzie jedna z gwiazd tego filmu - Łukasz Simlat.

Urodził się w 1977 roku. W 2000 ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracuje z wieloma scenami teatralnymi w Polsce. Grał m.in w: Teatrze Narodowym, Teatrze Polonia, Teatrze Studio.

Szerokiej publiczności jest znany z licznych roli filmowych i telewizyjnych. Grał m.in. w: „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego (2006), „W imię” Małgorzaty Szumowskiej (2013), „Pani z przedszkola” Marcina Krzyształowicza (2014), „Zjednoczonych stanach miłości” Tomasza Wasilewskiego (2016), „Amoku” Kasi Adamik (2017).

Jest laureatem wielu nagród: w 2015 za tytułową rolę w spektaklu telewizyjnym „Karski” w reżyerii Magdaleny Łazarkiewicz (na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie), w 2016 roku za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie „Zjednoczone stany miłości” (na festiwalu w Gdyni). Za etiudę „Magma” w reż. Pawła Maślony dostał w 2015 roku m.in. nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy aktor.

07.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |