Siedem goli w jaskółczym Gnieździe

Unia Tarnów wysoko pokonała BKS Bochnia w meczu na szczycie IV ligi małopolskiej grupy wschód. Tarnowianie po raz trzeci w tym sezonie zaaplikowali rywalom , i to przed własnymi kibicami, aż pięć bramek.

W meczu na szczycie IV ligi małopolskiej grupy wschód Unia Tarnów pewnie i wysoko pokonała u siebie BKS Bochnia 5:2. Kibice, którzy zjawili się w Jaskółczym Gnieździe, nie zawiedli się i byli świadkami prawdziwej strzelaniny, w której prym wiedli tarnowianie. Worek z bramkami w 12 minucie meczu rozwiązał Artur Biały, który, wykorzystując dogranie Szymona Adamskiego, zdobył gola numer 10 w trwających rozgrywkach. Osiem minut później Jaskółki prowadziły już 2:0, dzięki trafieniu Dominika Wardzały, a na listę asystentów po raz kolejny wpisał się Adamski. Przy dwubramkowej przewadze, tarnowianie kontrolowali przebieg spotkania. Goście kilka razy próbowali przebić się przez szyki obronne miejscowych, lecz skuteczna gra w defensywie podopiecznych trenera Daniela Bartkowskiego, skutecznie gasiła ich zapędy. Na przerwę biało-niebiescy udali się z dwubramkowym prowadzeniem.

Już dwie minuty po zmianie stron, Damian Szydłowski skapitulował po raz trzeci, a autorem bramki ponownie był Dominik Wardzała. Po godzinie gry trafieniem Ernesta Świętka odpowiedzieli gracze Bocheńskiego Klubu Sportowego. Zdobyty gol sprawił, że goście coraz odważniej zaczęli poczynać sobie pod bramką Łukasza Lisaka.  Biało-niebiescy nie zamierzali się jednak poddać i w 77 minucie meczu zdobyli bramkę numer cztery, w zasadzie zamykając kwestię losów zwycięstwa w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Popiela, a ostatnie podanie zaliczył Patryk Orlik. Pięć minut później Artur Biały podwyższył na 5:1. W końcówce meczu goście zdołali zmniejszyli stratę, dzięki bramce z rzutu wolnego autorstwa Bartłomieja Chlebka.

Jaskółki dopisały do ligowej tabeli kolejne trzy punkty. Po 12. rozegranych kolejkach Unia ma na swoim koncie 25 oczek i plasuje się na drugim miejscu, tuż za plecami rezerw Sandecji, z którymi zmierzy się już za tydzień w Nowym Sączu.

Unia Tarnów – BKS Bochnia 5:2 (2:0)

Unia: Lisak – Abovyan, Malisz, Węgrzyn – Adamski (87’ Oszust), Ostrowski (62’ Nowak), Orlik, Nytko (58’ Tyrka) – Sumara (54’ Popiela), Biały, Wardzała (72’ Vorobei)

BKS: Szydłowski – Chlebek, Kasprzyk, Arkhipau, Rachwalski (80’ Korta), Bukowiec (73’ Nagrodzki), Ulas, Juszczak (53’ Matras), Świętek (80’ Kurnyta), Kura, Tabor (53’ Pawłowski)