Za służbę państwu i społeczeństwu

 Osiemnaście osób z regionu tarnowskiego otrzymało Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości, ustanowione przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość, w której uczestniczyli Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski i Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, odbyła się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

 

W Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się uroczystość wręczenia Medali Stulecia Odzyskania Niepodległości. Medal ustanowiony został z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy i nawiązuje do wręczanego w okresie II Rzeczypospolitej Medalu Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości. Wręczany jest od ubiegłego roku osobom, które zasłużyły się w służbie państwu i społeczeństwu.

W dworku Paderewskiego z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego z Kancelarii Prezydenta RP medale odebrało osiemnaście osób z regionu tarnowskiego, m.in. jeden z legendarnych przywódców tarnowskiej „Solidarności” Karol Krasnodębski, wieloletni wójt Skrzyszowa Józef Gądek, były burmistrz Bochni Teofil Wojciechowski, artyści Ewa i Roman Fleszerowie, działacz stowarzyszeń katolickich i radny miasta Tarnowa Stanisław Klimek oraz burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak. Ponadto uhonorowani zostali: Roman Bulanda, Zdzisław Janik, Edward Kupiniak, Daniel Mosio, Wacław Prażuch, Andrzej Sasak, Andrzej Sęk, Andrzej Trybulski, Józef Trytek, Antoni Zięba i Elżbieta Zięba.

- Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości są nadawane w tym szczególnym okresie, kiedy świętujemy niezwykły jubileusz dla naszej państwowości. Otrzymują go osobistości z różnych obszarów życia społecznego, które miały swój udział w budowaniu i umacnianiu niepodległości. Państwo jesteście wśród nich – powiedział minister Wojciech Kolarski.

Wyróżnionym tym wyjątkowym medalem gratulacje złożył też poseł Michał Wojtkiewicz. - Są one wyrazem uznania za wkład w budowanie niepodległego państwa polskiego – mówił poseł..

 

08.10.2019
Komentarze:
999: 10.10.2019
Sami swoi, czyli na kamarylę nie ma mocnych.
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |