Rusza przebudowa centrum Zakliczyna

 Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji centrum Zakliczyna, w tym przebudowy Rynku, jednego z największych w Małopolsce. W zakliczyńskim Ratuszu podpisana została umowa z firmą, która wykona drogi i chodniki oraz wymieni instalacje podziemne.

 

Środki finansowe – ponad 3,5 mln zł – gmina Zakliczyn pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie wykonane zostaną prace za 4,8 mln zł. Oprócz tego Starostwo Powiatowe w Tarnowie zmodernizuje drogę powiatową przebiegającą przez zakliczyński Rynek, która będzie z kostki betonowej. Koszt to 1,6 mln zł (50 proc. dofinansowania z FDS).

- Już teraz przeszło 6,5 mln złotych zainwestowane zostanie w centrum Zakliczyna – mówił Dawid Chrobak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. - Inwestycja realizowana będzie etapami. Wszystko tak zaprojektowaliśmy, aby Rynek podkreślał wyjątkowy charakter Zakliczyna, podobał się mieszkańcom i turystom, a także umacniał pozycję miasta jako centrum handlowego Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego.

Podczas konferencji prasowej, na której podpisano umowę z wykonawcą pierwszego etapu rewitalizacji centrum Zakliczyna, burmistrz Dawid Chrobak zaprezentował wizualizację wyglądu Rynku po planowanych zmianach. Chwalił rządowy pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych.

- Do tej pory nie było tak kompleksowego programu, który wspierałby samorządy w realizacji inwestycji potrzebnych i oczekiwanych przez mieszkańców – stwierdził.

Samorządowi Zakliczyna w otrzymaniu rządowego wsparcia bardzo pomógł Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz.

- Wygląd Rynku ma duże znaczenia dla rozwoju miasta i całej gminy. Zmienia charakter całego otoczenia. Z prawdziwą przyjemnością wspieram działania władz samorządowych Zakliczyna, bo widzę, że jest tu pomysł, energia i naprawdę duża praca wkładana na rzecz społeczności lokalnej – podkreślił poseł.

10.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |