Wręczenie listów intencyjnych

 11 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się uroczyste przekazanie listów intencyjnych na realizację projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, połączone z konferencją prasową. W wydarzeniu wzięła udział Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki, a także beneficjenci projektów.

 

Prawie 25 mln zł na rozwój szkolnictwa zawodowego i blisko 9 mln zł na wychowanie przedszkolne - dofinansowania projektów na taką kwotę otrzymały samorządy, placówki oświatowe i izby rzemieślnicze oraz firmy z subregionu tarnowskiego.

Listy intencyjne informujące o przyznanych środkach w Starostwie Powiatowym w Tarnowie wręczyła Anna Pieczarka z Zarządu Województwa wraz z Rafałem Soleckim, Dyrektorem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

- To duże milionowe kwoty na projekty, które służyć będą naszym najmłodszym mieszkańcom. Powstaną nowe miejsca w przedszkolach, będą nowe i atrakcyjne formy zajęć dla przedszkolaków, rozwijać się będzie szkolnictwo zawodowe. To bardzo ważne, bo pracodawcy w naszym regionie potrzebują dobrze wykwalifikowanych pracowników w różnych zawodach - mówiła Anna Pieczarka. Tarnowskiemu Centrum Kształcenia Ustawicznego przyznano dofinansowanie w wysokości blisko 8 milionów złotych na drugi etap przedsięwzięcia „Kwalifikacje zawodowe sukcesem na rynku pracy”, a Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie dostał 4 mln zł na budowlane centrum kompetencji w tej placówce.

Natomiast Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie będzie miała do dyspozycji 3,7 mln zł, na kontynuowanie programu „Edukator”. Powiat Tarnowski otrzymał przeszło 4,6 mln zł, również na drugi etap projektu „Mistrzowie w zawodzie”. Dzięki tym pieniądzom, w Tuchowie powstanie jedna z najnowocześniejszych w Polsce pracowni spawalniczych. - Chcemy kształcić pod potrzeby rynku pracy, a przedsiębiorcy zgłaszają nam zapotrzebowanie na spawaczy. Oprócz tego planujemy urządzenie innych pracowni specjalistycznych. Na przykład w Zakliczynie budowlanej, a w Ciężkowicach cukierniczej - stwierdził starosta Roman Łucarz.

Powiat brzeski na projekt „Fachowcy w swojej branży” z funduszy europejskich otrzymał 3,6 mln zł.

Na tworzenie nowych miejsc dla przedszkolaków i rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia, pieniądze przyznano gminom Dębno, Rzepiennik Strzyżewski, Ciężkowice, Szczurowa i Żabno. Do realizacji zakwalifikowano też wnioski złożone przez podmioty niepubliczne, które prowadzą placówki i ośrodki wychowania przedszkolnego.

11.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |