Nauczyciele nagrodzeni

 Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, tarnowskim nauczycielom wręczono nagrody za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. Wyróżnienia trafiły do 96 osób, pracowników i dyrektorów szkół i placówek oświatowych .

 

W Tarnowie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Sali Lustrzanej 14 października, a nauczycielom wręczone zostały nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Wśród nagrodzonych znalazło się 19 pedagogów pracujących na co dzień w przedszkolach, 21 nauczycieli ze szkół podstawowych i 57 pedagogów ze szkół ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych.

W tym gronie są również dyrektorzy szkół. – To dzień, w którym możemy podziękować i uhonorować osoby szczególnie zasłużone w naszym mieście dla dzieła wychowania, ale też przekazywania wiedzy, kształtowania postaw, zarówno tych najmłodszych, jak i tych, którzy wchodzą w dorosłe życie – mówił prezydent Roman Ciepiela.

Słowo do nagrodzonych skierowała także przedstawicielka Rady Miejskiej - Życzę Państwu, byście byli jak taka arka, w której przenoszone są najwyższe wartości, jakie świat wymyślił: wartości obiektywne, wartości budowania osobowości człowieka, cierpliwości, wartości wydobywania tego, co najlepsze z człowieka – wymieniała Grażyna Barwacz, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej.

- Bardzo szanuję państwa pracę. Szacunku życzyć wam nie trzeba, bo ten szacunek wypracowujecie sobie każdego dnia. Po latach, gdy patrzycie na swoich uczniów, już dorosłych, radzących sobie w życiu, wiecie doskonale, że to, co zrobiliście ma sens – dodała posłanka Urszula Augustyn.

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej uświetniły występy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie-Mościcach.

14.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |