Kolejny mecz Unii

 W sobotę lider tabeli Unia Tarnów zmierzy się na własnym stadionie z Orkanem Szczyrzyc, w ramach 14. kolejki IV ligi małopolskiej wschód. Początek meczu w Jaskółczym Gnieździe zaplanowano na 15:00.

 

Dzięki zwycięstwu w Nowym Sączu Jaskółki objęły prowadzenie w tabeli i w dobrych nastrojach mogą przystąpić do sobotniego spotkania, w którym ich przeciwnikiem będzie Orkan Szczyrzyc.

Na pewno nie zobaczymy w nim pauzującego za kartki Jacka Malisza, bardzo prawdopodobny jest z kolei powrót na boisko, kontuzjowanego w ostatnim czasie, Roberta Witka.

Goście z dorobkiem 13 punktów plasują się aktualnie na 12 miejscu. W ostatniej kolejce, pokonali na własnym stadionie Limanovię 2:1. Nieco gorzej wiedzie im się na wyjazdach, z których przywieźli jak dotąd cztery punkty. Pomimo niezbyt imponujących wyjazdowych statystyk rywali, tarnowscy defensorzy będą musieli mieć się jednak na baczności. Goście przyjadą bowiem do Tarnowa z chęcią poprawienia niekorzystnego bilansu.

Obie drużyny mierzyły się w rozgrywkach ligowych sześciokrotnie. Jaskółki wygrały dwa z nich, trzy razy schodząc z murawy pokonane, a jeden raz padł rezultat remisowy. W poprzednim sezonie w Jaskółczym Gnieździe, w meczu kończącym rundę jesienną, tarnowianie wygrali gładko 3:0.

Podopieczni Daniela Bartkowskiego w trzech ostatnich spotkaniach ligowych zdobyli komplet punktów. Jest to tym bardziej istotne, że mierzyli się z zespołami z czołówki tabeli. Sobotni mecz rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:00.

18.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |