Zaduszki Dżemowe – sprzedaż biletów

 W poniedziałek 21 października o godzinie 14.00 w kasie kina „Marzenie” oraz online (www.tck.pl) rozpocznie się przedsprzedaż biletów na tegoroczne Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha. Bilety dostępne będą w cenie 50 zł.

26. edycja imprezy odbędzie się wyjątkowo w kinie „Marzenie”. W tym roku Zaduszki przypadają w 25. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla. Odejście charyzmatycznego lidera Dżemu ponad ćwierć wieku temu dało początek kultowym już Zaduszkom Dżemowym, których inicjatorem i animatorem jest tarnowski muzyk Wojciech Klich. Zaduszki Dżemowe są niezwykłą okazją do uczczenia twórczości nieżyjących artystów.
Koncert obędzie się 31 października o godzinie 20.00 w kinie „Marzenie”. Na scenie wystąpią: Wojciech Klich (gitara, wokal), Arek Boryczka (gitara), Daniel Grupa (instrumenty klawiszowe), Jerzy Drobot (gitara basowa), Jakub Wach (instrumenty perkusyjne) oraz goście (m.in. Agata Łabno, Magdalena Stalmach, Jarek Tucki) a także gość specjalny.
Pomysł na Zaduszki Dżemowe narodził w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla - lidera grupy Dżem, był to rok 1994 r. W hołdzie Riedlowi w TCK zorganizowano pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru. Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych.

Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało. Na przestrzeni siedemnastu lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas „Zaduszek Dżemowych" swoją obecność zaznaczyli m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef" Zalewski, Jacek Dewódzki (ex. Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia), Robert Lubera, Żaneta Lubera. Gościem ubiegłorocznej edycji Zaduszek Dżemowych był Maciej Lipina.

20.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |