Zwycięstwo niecieczan

Kolejne zwycięstwo na własnym stadionie odnieśli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W meczu 14. kolejki Fortuny 1 Ligi pokonali GKS Bełchatów 2:1, po dwóch trafieniach Vladislavsa Gutkovskisa. Niecieczanie zajmują w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 21 punktów, następny mecz rozegrają w Radomiu z Radomiakiem.

Zaledwie kilkadziesiąt sekund zajęło Vladislavsowi Gutkovskisowi otwarcie wyniku w meczu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z GKS Bełchatów. Piłkarz Bruk-Betu z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Mecz toczył się przy przewadze gospodarzy, ale niewiele z tego dla piłkarzy Bruk-Betu wynikło. Kolejne uderzenia były niecelne, lub w porę interweniował bramkarz gości. Drużyna z Bełchatowa po raz pierwszy zagroziła niecieczanom po upływie 30 minut gry, ale wówczas skutecznie nogami interweniował Dybowski.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy przewagę mieli goście, którzy starali się odrobić straty, ale Bruk-Bet grał czujnie w obronie. Mimo to gospodarze nie upilnowali Bartosza Biela, który strzałem sprzed linii pola karnego zdobył wyrównanie.

Goście cieszyli z remisu raptem 12 minut, gdyż drugą, ponownie dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Gutkowskis w 74 min.

Po tej wygranej niecieczanie zajmują w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 21 punktów. Kolejne spotkanie zagrają za tydzień z Radomiakiem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Bełchatów 2:1 (1:0)

Bramki: Gutkovskis 2 (1 i 74 min.) - Biel (62 min.)

Żółte kartki: Wlazło, Gutkovskis - Magiera, Derbin, Thiakane

Bruk-Bet Termalica: DybowskiGrzybek, Putiwcew, Szarek, Miković, Terpiłowski, Jovanović, Wlazło (46 min. Bezpalec), Purece (75 min. Misak), Kiełb (80 min. Gergel), Gutkovskis

Sędziował: M. Opaliński (Legnica), widzów 1614