Spotkanie z Mikołajem Łozińskim

 23 października o godzinie 18.00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z Mikołajm Łozińskiem. Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś. Wstęp jest wolny.

 

23 października o godzinie 18.00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z Mikołajm Łozińskiem. Jego nowa powieść, „Stramer", to saga rodzinna.

Zwyczajna rodzina. Nathan tęskni za Nowym Jorkiem, Rywka marzy o wycieczce nad morze. Wychowują szóstkę dzieci, które szybko dorastają: Rena zakochuje się ze wzajemnością w żonatym mężczyźnie, Rudek idzie na filologię klasyczną, ale jest realistą, więc znajduje pracę w Syndykacie Świec. Hesio i Salek ulegają fascynacji ideą komunizmu i grozi im aresztowanie, a Wela i Nusek nie mogą się już doczekać tej wymarzonej dorosłości.

Poznajemy każdego z bohaterów osobno, zaprzyjaźniamy się z  nimi, odkrywamy ich słabości, sekrety i najskrytsze pragnienia, wchodzimy w ich świat, pełen kolorów, smaków, zapachów.

Czy domyślają się, co przed nimi? Kiedy konflikty narodowe zaczynają narastać, do świata Stramerów powoli wkrada się coś, czego jeszcze nie rozumieją. Choć już przeczuwają.

Sugestywna, wielogłosowa opowieść o losach żydowskiej rodziny w międzywojennym Tarnowie. Nie powinno zatem dziwić, że autor postanowił po raz pierwszy spotkać się z jej czytelnikami właśnie w małopolskim mieście.

Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś.

Mikołaj Łoziński (ur. 1980) to jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy, autor tłumaczonych na wiele języków powieści wyróżnionych m.in. Nagrodą Fundacji im. Kościelskich (Reisefieber) oraz Paszportem „Polityki” (Książka). Mieszka w Warszawie.

Wstęp na spotkanie jest wolny. A książka będzie dostępna w kasie w promocyjnej cenie.

21.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |