Będzie nowe rondo w Lisiej Górze

 W gminie Lisia Góra rusza kolejna wielka inwestycja drogowa: budowa ronda w Lisiej Górze. Koszt realizacji to ponad 7,5 miliona złotych. Na 80% kosztów inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace ruszają wkrótce, zakończenie planowane jest na grudzień 2021.

 

- To kluczowa inwestycja dla rozwoju naszej gminy – twierdzi Arkadiusz Mikuła, Wójt Gminy Lisia Góra. - Dzięki skrzyżowaniu typu rondo zwiększy się oczywiście płynność ruchu i bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz mieszkańców. Ale przede wszystkim rondo uruchomi Strefę Aktywności Gospodarczej i tym samym  „otworzy” tereny inwestycyjne znajdujące się po wschodniej stronie drogi wojewódzkiej.

Drugim, równie istotnym efektem ronda, będzie otwarcie terenów mieszkaniowych, jakie w przyszłości znajdą się na południowym stoku Lisiej Góry, po zachodniej stronie drogi wojewódzkiej.

- Warto podkreślić, że dotacja z FDS opiewająca na blisko 6 milionów złotych jest największą w regionie – mówi wójt Mikuła. – Cieszę się, że ją pozyskaliśmy, bo budowa ronda była wyczekiwana przez mieszkańców i przedsiębiorców.

24.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |