„Dzięki Bogu” w Millenium Studio

 Najnowszy, oparty na faktach film François Ozona to trzymająca w napięciu historia trzech mężczyzn - ofiar walczących o ukaranie księdza-pedofila i arcybiskupa, który go chronił. Film zostanie pokazany 28 października o 20.30 w kinie „Millenium” w ramach cyklu Millenium Studio. Bilety kosztują 10 złotych.

 

Bohaterami „Dzięki Bogu" są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości i próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.

Opary na faktach nowy film François Ozona odbił się głośnym echem na festiwalu w Berlinie, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia. Film wywołał jeszcze większy szum we Francji, gdzie już obejrzało go ponad 881 tysięcy widzów. Miesiąc po premierze jeden z bohaterów kardynał Philippe Barbarin został skazany na pół roku więzienia za tuszowanie pedofilii.

Film zaprezentowany zostanie 28 października o godzinie 20.30 w kinie „Millenium” w Tarnowie w ramach cyklu Millenium Studio. Bilety na seans kosztują 10 złotych.

 

Dzięki Bogu

dramat, Belgia, Francja, 2018

Reżyseria: Francois Ozon
Scenariusz: Francois Ozon

Muzyka: Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Zdjęcia: Manuel Dacosse
Obsada: Melvil PoupaudDenis MénochetSwann Arlaud, Eric Caravaca, Martine Erhel

Czas trwania: 137 min.

27.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |