Znamy Kartingowych Mistrzów Małopolski

W niedzielę 27 października odbyły się IV Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Małopolski. Rywalizowało ponad 100 zawodniczek i zawodników z prawie 50 szkół. Poznaliśmy młodzieżowych mistrzów zarówno indywidualnie jak i w drużynie.

W niedzielę 27 października odbyły się, w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Spedd Race Tarnów, IV Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Małopolski.

Mistrzostwom towarzyszyła jedna z największych frekwencji na zawodach kartingowych, w zawodach wzięło ponad 100 zawodniczek i zawodników z prawie 50 szkół.

Poznaliśmy młodzieżowych mistrzów zarówno indywidualnie jak i w szkolnej drużynie. W kategorii Mini Mistrzostwo wywalczył Franciszek Belusiak przed Błażejem Rożkowiczem oraz Izą Bułka. W kategorii Młodzik Mistrzostwo wywalczył Kacper Kajmowicz, a tuż za nim uplasowali się kolejno Jakub Oracz i Bartosz Jakubas.

Z kolei w kategorii Junior Mistrzostwo wywalczył Krzysztof Gardziel przed Mateuszem Radwanem i Dawidem Jakubasem.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8, na drugim miejscu uplasował się zespół Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 7, na trzecim zaś Szkoła Podstawowa Nr 18.