AZS PWSZ najlepszy w Polsce

 Po rocznej przerwie tarnowscy akademicy wracają na pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Polski w typie wyższych szkół zawodowych. To powtórka historycznego sukcesu z sezonu 2017. Przed rokiem Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie musiał zadowolić się „tylko” drugim miejscem.

Walka o końcowy sukces była długa i ciężka. Studenci tarnowskiej PWSZ wystartowali w 19 z 44 konkurencji i łącznie zdobyli 700,5 punktów. O „złocie” zdecydowało jedynie... 4,5 punktu. O tyle bowiem nasi Akademicy wyprzedzili PWSZ z Leszna, która – dodajmy – wystartowała w jednej konkurencji więcej. Trzecie miejsce zajęła PWSZ z Nysy, która zdobyła 660,5.
Jak widać z powyższych wyników, kwestia kolejności na podium wśród publicznych wyższych szkół zawodowych ważyła się do samego końca. Rywalizacja była zacięta i żadna z uczelni nie była pewna tego, które miejsce na podium ostatecznie zajmie.

- W obszarze sportu akademickiego dla naszego Klubu był to bez wątpienia najlepszy rok. Po rocznej przerwie wróciliśmy na najwyższy stopień podium. Wywalczyliśmy aż cztery medale w generalnej klasyfikacji końcowej, a po raz pierwszy w historii Uczelni i Klubu podczas jednych mistrzostw nasz reprezentant zdobył dwa medale. To historyczne wydarzenia. Jesteśmy szczęśliwi, bo sukcesy przyszły w czasie dla nas wyjątkowym. Już niedługo będziemy obchodzić 20. rocznicę powstania Klubu Uczelnianego AZS przy PWSZ w Tarnowie – mówi Wojciech Nowak, prezes KU PWSZ Tarnów.
Najwięcej punktów w zmaganiach AMP wywalczyli piłkarze ręczni, którzy zajęli w finale krajowym siódme miejsce, „wycenione” na 63 punkty. Tylko jeden punkt mniej przywieźli wspinacze, którzy wywalczyli w trójbojowych zmaganiach ósme miejsce. 60 punktów zdobyły futsalistki, które również zagrały w finale ogólnopolskim.
Analizując zdobycz punktową poszczególnych sekcji, można uznać, że na wynik końcowy najciężej pracowała sekcja lekkiej atletyki, która za udział w mistrzostwach w lekkiej atletyce i biegach przełajowych uzyskała 157 punktów. 119 punktów wywalczyła sekcja wspinaczki, a 115,5 sekcja futsalu. Bardzo dobrze punktowały również siatkarki oraz studentki trenujące ergometr wioślarski.
Nie można zapomnieć również o wynikach indywidualnych. Aż cztery medale w klasyfikacji końcowej wywalczyli studenci tarnowskiej PWSZ. Dwa medale z zawodów w kolarstwie górskim przywiózł Michał Topór, student automatyki i robotyki. „Srebro” w skoku w dal wywalczył Mateusz Różański, student wychowania fizycznego, a brąz judoka Arkadiusz Dziarmaga, studiujący administrację.
- Ten sukces to efekt ciężkiej pracy studentów i trenerów podczas treningów. Po raz pierwszy reprezentacja Uczelni wystąpiła w mistrzostwach w trójboju siłowym klasycznym i to również było dla nas nowe, cenne doświadczenia – mówi prezes Nowak.

29.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |