Tarnowianie uczestnikami FIA Motorsport Games

 Sara Kałuzińska i Krzysztof Gardziel z TTSK K-TEAM Tarnów reprezentować będą Polskę w Pucharze Kartingowego Slalomu na Igrzyskach FIA Motorsport 2019. Zawody odbędą się w dniach 31 października – 3 listopada.

 

W dniach 31 października – 3 listopada Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) organizuje nowe międzynarodowe zawody wyścigowe - FIA Motorsport Games, które odbędą się na torze Vallelunga koło Rzymu.

Reprezentacja Polski przygotowuje się na inauguracyjne igrzyska FIA Motorsport w trzech dyscyplinach, aż pięciu kierowców jedzie do Rzymu w ramach nowej formy zawodów na 2019 rok.

Michał Sikora, prezes Polskiej Federacji Motoryzacyjnej i Motocykli, przedstawiając swój skład przed wydarzeniem, powiedział: - Z Polski mamy przedstawicieli, którzy będą rywalizować w Pucharze GT, Pucharze Kartingowego Slalomu i Pucharze Cyfrowym.

W Pucharze GT nadzieje Polski spoczną na Andrzeju Lewandowskim i Arturze Janoszu, którzy zmierzą się z FIA Motorsport Games za pomocą Lamborghini Huracan GT3, przygotowanego przez Vincenzo Sospiri Racing. Obaj polscy kierowcy mają zwycięski rodowód za kierownicą maszyn Lamborghini i będą mieli szansę przełożyć to na sukces i medal na torze Vallelunga, na którym zorganizowane jest wydarzenia.

Z kolei w Pucharze Kartingowego Slalomu Polskę reprezentować będą zawodnicy kartingowi TTSK K-TEAM Tarnów: Sara Kałuzińska - 16 lat i Krzysztof Gardziel - 15 lat.

Wreszcie Marcin Świderek będzie reprezentował Polskę w Pucharze Cyfrowym, chociaż zaczął grać w Gran Turismo dopiero w kwietniu 2018 roku.

Inauguracja FIA Motorsport Games rozpocznie się w czwartek (31 października) ceremonią otwarcia imprezy. Aktywność na torze rozpoczyna się w piątek, a zakończy w niedzielę, po czym zwycięzcy zostaną udekorowani, a najwyższy wynik Krajowej Federacji Sportu otrzyma inauguracyjne trofeum FIA Motorsport Games.

29.10.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |