Medal na Igrzyskach FIA Motorsport 2019

W dniach 31 października – 3 listopada Międzynarodowa Federacja Samochodowa zorganizowała międzynarodowe zawody - FIA Motorsport Games, które odbyły się na torze Vallelunga koło Rzymu. Tarnowianin, Krzysztof Gardziel, został najlepszym zawodnikiem w Pucharze Kartingowego Slalomu.

W dniach 31 października – 3 listopada Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) zorganizowała nowe międzynarodowe zawody - FIA Motorsport Games, które odbyły się na torze Vallelunga koło Rzymu.

Reprezentacja Polski wystartowała na pierwszych historycznych igrzyskach FIA Motorsport w trzech dyscyplinach, aż pięciu kierowców z naszego kraj rywalizowało w Rzymie w ramach nowej formy zawodów.

Na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych Igrzyskach Sportów Motorowych FIA wywalczyli Artur Janosz i Andrzej Lewandowski, reprezentanci Polski w najbardziej prestiżowej klasie - Pucharze GT. Miejsce pierwsze zajęła Japonia.

Również pozostali nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze: Marcin Świderek w Pucharze Simracingu uplasował się na siódmym miejscu w finale, a Sara Kałuzińska i Krzysztof Gardziel w 1/8 Finału Pucharu Slalomu Kartingowego. Ostatecznie dało to dziewiąte miejsce.

Po świetnych kwalifikacjach naszym najmłodszym reprezentantom startującym w Pucharze Slalomu Kartingowego zabrakło szczęścia, aby dostać się do ćwierćfinałów. Przesądził o tym jeden dotknięty pachołek. Straciliśmy 1,7s do zespołu z Holandii, który wywalczył złoty medal. Ogromnym wyróżnieniem jest fakt, że Krzysztof Gardziel osiągnął najlepszy rezultat wśród wszystkich zawodników z 29 reprezentacji państw biorących udział w tej rywalizacji. Krzysztof ma 15 lat i jest uczniem ZSEO w Tarnowie.