Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

 Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek oraz Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik zapraszają na XXI Zlot Niepodległościowy, na cmentarz legionistów polskich w Łówczówku. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą świętą polową.

 

10 listopada na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku odbędzie się XXI Zlot Niepodległościowy.  Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą świętą polową, celebrowaną przez Biskupa Tarnowskiego ks. Andrzeja Jeża.
Po zakończeniu Mszy św. zaplanowana została ceremonia oficjalna, następnie piknik historyczny ze śpiewaniem pieśni legionowych oraz żołnierską grochówką.

Watro przypomnieć, iż rok temu, w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz XX Zlotu Niepodległościowego, uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.

Również w ubiegłym roku sam obiekt - cmentarz wojenny nr 171 - został odnowiony, a także na nowo zagospodarowane zostało otoczenie wokół cmentarza.

Do udziału w uroczystościach XXI Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku zapraszają: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek oraz Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

Warto także nadmienić, że w ramach przygotowań do Zlotu, 6 listopada w Centrum Kultury w Pleśnej odbyła się konferencja historyczna „Świadectwa Wielkiej Wojny w krajobrazie Powiatu Tarnowskiego i Gminy Pleśna”.

07.11.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |