BWA zaprasza na spotkanie

 W niedzielę, 17 listopada o godzinie 16.00, Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na spotkanie z Marcinem Wilkiem, pisarzem autorem książki „Pokój z widokiem. Lato 1939”. Spotkanie odbędzie się na dworcu kolejowym w Tarnowie. Wstęp wolny.

 

W niedzielę, 17 listopada o godzinie 16.00, Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na spotkanie z Marcinem Wilkiem, autorem książki „Pokój z widokiem. Lato 1939”. Spotkanie odbędzie się na dworcu kolejowym w Tarnowie (pl. Dworcowy 4). Wstęp jest wolny.

Spotkanie, organizowane na na wystawie „Przeciw wojnie” przygotowanej z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, poprowadzi Barbara Bułdys.

W czasie spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie, a wśród uczestników rozlosowany zostanie bezpłatny egzemplarz książki – prezent od wydawnictwa W.A.B.

W książce zostały opisane także tarnowskie historie – sierpniowy zamach na tarnowskim dworcu oraz wspomnienia Marii Piechotki (z domu Huber) – wybitnej architektki, łączniki w czasie Powstania Warszawskiego.

Marcin Wilk – dziennikarz, autor literackiego bloga i vloga Wyliczanka, kurator wielu związanych z literaturą wydarzeń. Autor dwóch książek biograficznych: „Kwiatkowska. Żarty się skończyły” (2019) oraz „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia” (2015), a także wydanego w 2010 roku zbioru „W biegu… Książka podróżna. Rozmowy z pisarzami (i nie tylko)”.

15.11.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |